
Fot. Bartłomiej Tybura
Większość z nas – kobiet, nigdy nie korzystała z usługi profesjonalnego makijażu. Nic zatem dziwnego, że nie bardzo wiemy jak się do takiej usługi przygotować. Jesteśmy zabiegane, za oknem zmieniają się pory roku, a wraz z nimi czynniki podrażniające oraz stresujące naszą skórę. Zdarzają się więc okresy, że nasza skóra bywa w znacznie gorszej formie niż zazwyczaj. Co tu zrobić, kiedy akurat chcemy, aby właśnie była „w formie życia”?
Warto poznać kilka poniższych wskazówek, aby czuć się komfortowo przygotowaną i wypielęgnowaną już na etapie wykonywania usługi makijażu. Trzeba mieć świadomość, że przygotowanie skóry pod makijaż ma kluczowe znaczenie dla jego wyglądu, komfortu noszenia i trwałości. Podczas wykonywania samej usługi, makijażysta mimo szczerych chęci, nie cofnie jednym nałożeniem pielęgnacji, skutków niezłuszczenia naskórka czy niedostatecznego nawilżenia skóry, które trwa od jakiegoś czasu. Skóra jest w stanie przyjąć tylko określoną ilość kosmetyków pod makijaż. Ich nadmiar spowoduje, że makijaż zacznie się „ślizgać” i będzie mniej trwały. Jak więc zadbać o fundament spektakularnego wyglądu?
Fot. Aleksandra Sitarek
Tydzień przed…
Porzuć pomysły o intensywnym opalaniu się! To bardzo ważne, aby nie mieć czerwonej skóry, która jest wrogiem pięknego makijażu. Charakterystyczny dla świeżej opalenizny ceglasty ton, przebija nawet przez najbardziej staranny makijaż, a skóra może reagować suchością i podrażnieniem. Zbyt wysuszona może „wypijać” ze skóry wszystko, co na nią nałożono i stać się powodem, dla którego makijaż będzie mniej trwały.
Tydzień przed imprezą to nie czas na eksperymenty! Jeśli nigdy dotąd nie robiłaś regulacji czy henny brwi, to zdecydowanie nie rób tego teraz! Z jakiś powodów, wcześniej się na to nie zdecydowałaś, więc nie zmieniaj tej decyzji w popłochu.
Jeżeli natomiast regularnie wykonujesz te zabiegi i jesteś pewna efektu, wykonaj je dla bezpieczeństwa na około tydzień przed planowanym makijażem. Regulacja brwi nie jest częścią makijażu, ponieważ skóra może zareagować podrażnieniem i zaczerwienieniem. Wiedz też, że sama henna jest zbędna, ponieważ brwi są starannie malowane przez wizażystę.
Warto umówić się na depilację wąsika jeżeli uznasz to za konieczne. Makijaż nie przykryje włosków, które na pokrytej podkładem skórze mogą się wręcz uwydatnić.
Osobom borykającym się z problemem suchych i spierzchniętych ust, polecam wprowadzić poniższą 3 – etapową kurację.
-
Po myciu zębów peelingujemy usta poprzez ich masowanie szczoteczką do zębów. Pomoże to usunąć suchy i martwy naskórek oraz poprawi krążenie.
-
Na noc nakładamy na usta serum, polecam moje sprawdzone z marki Felicea (ma wygodny aplikator jak błyszczyk), do kupienia w mojej pracowni i na stronie: www.felicea.pl
-
W ciągu dnia nawilżamy usta pomadką ochronną/balsamem/odżywczym błyszczykiem. Mój ulubieniec to: Naturalny błyszczyk. Jest z naturalnych olei i naprawdę działa! Dostępny w mojej pracowni w Bydgoszczy i na stronie: www.felicea.pl.
Dla wyjątkowo wymagających ust, polecam serum Felicea na dzień, a na noc maseczkę na usta.
Na dwa-trzy dni przed imprezą…
Skupiamy się na złuszczeniu i nawilżeniu skóry! Podstawa to pozbycie się martwego naskórka i tzw. „suchych skórek”. Bez tego nawet najlepszy i najdroższy podkład nie będzie wyglądał idealnie na naszej twarzy. W tej materii nie ma cudów 😉 Ekspresowo, jednym produktem załatwisz tą kwestię za pomocą tej maseczki. Po jej użyciu skóra będzie miękka i gładka! Produkt jest bardzo delikatny. Pamiętaj, aby po zmyciu tej maseczki, nałożyć swój krem nawilżający!
Wyjątkiem od powyższej reguły są skóry, które stosują regularnie kwasy lub poddawane są terapii trądzikowej, która jest oparta na złuszczaniu (stosowane są retinoidy). Wówczas należy bazować na wytycznych kosmetologa, dermatologa lub dodatkowo zapytać o ten aspekt osobę, która będzie Was malować. W tym konkretnym przypadku, może się okazać, że nie trzeba złuszczać dodatkowo skóry.
Dla skór dojrzałych, skrajnie suchych czy wymagających szczególnej dawki nawilżenia, można po peelingu, jak również wieczorem w kilka kolejnych dni, zastosować dodatkową maseczkę nawilżającą. Polecam zaopatrzyć się w tą: LINK
Nie zapominajmy o okolicy pod oczami, która najbardziej potrzebuje nawilżenia, gdyż jest najcieńsza! Każdego wieczoru delikatnie wklepmy na okolicę pod okiem krem nawilżający. Nie musisz mieć specjalnego, jeśli Twój standardowy jest wystarczająco delikatny i nie podrażnia tej wrażliwej okolicy. Dzięki pielęgnacji skóry pod oczami, korektor przykryje zasinienia i nie podkreśli linii mimicznych.
Fot. Aleksandra Sitarek
Dzień przed makijażem…
Wykonujemy staranny i dokładny demakijaż twarzy. To bardzo istotne, aby skóra mogła w nocy oddychać i odpocząć. Możemy nałożyć maseczkę nawilżającą na całą noc, zwłaszcza jeżeli stan naszej skóry tego wymaga. Nie zapominajmy o skórze szyi i dekoltu – one są tak samo ważne z perspektywy makijażu. Te partie zazwyczaj odsłaniamy w odświętnych kreacjach. To też ostatni dzwonek, aby wykonać peeling i maseczkę w jednym, jeśli nie było to możliwe wcześniej! Ratuj się tym produktem: LINK
Dzień imprezy i makijażu…
Rano myjemy buzię przy pomocy delikatnego żeli i wody. Nakładamy krem nawilżający. Na usługę przychodzimy zupełnie bez makijażu. To pozwala poświęcić cały dostępny czas na dopracowanie makijażu oraz nie powodować podrażnienia skóry zmywaniem niepotrzebnych kosmetyków i tarciem. Czas przed makijażem to czas na odpoczynek dla skóry od wszelkiego nadmiaru 😊
Dbając o swoją skórę przed makijażem, masz pewność, że został zbudowany solidny fundament, a wyczarowany przez profesjonalistę makijaż, będzie wyglądał zdrowo, naturalnie i będzie trwały. Gwarantuję, że ta lektura się opłaci, a Ty będziesz Królową Balu 😀